Telegraf kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Telegraf (nieaktywna)

Telegraf

Zobacz obrazy z 155 kamer

Telegraf w Kielcach

Kamera została zamontowana w pobliżu dolnej stacji kolejki krzesełkowej w stacji narciarskiej Telegraf położonej na północnym zboczu najwyższego wzniesienia w Kielcach, sięgającego 406 metrów n.p.m. Początki narciarstwa na górze Telegraf sięgają lat 70. ubiegłego wieku, wówczas wybudowany został tutaj pierwszy wyciąg.

W 2011 roku na zboczach góry Telegraf wzniesiony został nowoczesny wyciąg krzesełkowy, o długości około 500 metrów, wyposażony w czteroosobowe kanapy. Kolejka pokonuje 90 metrów różnicy poziomów. Średnie nachylenie trasy oscyluje w granicach 16%. W górnej części stok jest dość stromy, natomiast niżej znacznie się wypłaszcza, i nadaje się doskonale zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych narciarzy. Na całej długości jest sztucznie naśnieżany, oświetlony, a także ubijany ratrakiem. Na miejscu działa szkółka narciarska, w której pracują wykwalifikowani instruktorzy.

Na lewo od kolejki krzesełkowej, w dolnej części stoku, funkcjonuje wyciąg taśmowy przeznaczony dla najmłodszych amatorów sportów zimowych oraz dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami. Cena karnetu 3-godzinnego oscyluje w granicach 35-40 złotych. Ponadto na miejscu funkcjonuje lodowisko.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka narciarskiego Telegraf w Kielcach

Telegraf w Kielcach

Natomiast latem, u podnóża góry Telegraf, funkcjonują specjalne tory do Mini Golfa, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Najmłodsi amatorzy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mają do dyspozycji dość duży plac zabaw, w którego skład wchodzą: huśtawki, piaskownica, dmuchane zjeżdżalnie, a także suchy basen wypełniony plastikowymi kulkami. Jest to także doskonałe miejsce dla zapalonych rowerzystów, bowiem po stoku można zjeżdżać na dwóch kółkach. Na miejscu funkcjonuje regionalna karczma serwująca ciepłe posiłki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony rekreacja.kielce.pl