Telegraf wyciąg taśmowy kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Telegraf wyciąg taśmowy (nieaktywna)

Telegraf wyciąg taśmowy w Kielcach

Zobacz obrazy z 155 kamer

Telegraf wyciąg taśmowy w Kielcach

Stacja narciarska Telegraf położona jest na północnych zboczach góry, o tej samej nazwie, wznoszącej się na 406 metrów n.p.m. Leży w odległości około 3.5 kilometra od centrum miasta, w zacisznym i niezwykle atrakcyjnym zakątku Kielc, w otoczeniu zieleni, której towarzyszy cisza i spokój. Kamera, udostępniająca powyższe zdjęcia, zamontowana została tuż przy wyciągu taśmowym, przeznaczonym dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Jak widać na powyższych zdjęciach, trasa wzdłuż wyciągu jest bardzo łagodna, i doskonale nadaje się do nauki jazd na nartach.

Średniozaawansowani narciarze natomiast, mogą się pokusić o zjazd po najdłuższej trasie w stacji narciarskiej Telegraf. Długość wspomnianej trasy wynosi około 500 metrów i obsługiwana jest przez czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, wybudowany w 2011 roku. Stok w górnej części jest dość mocno nachylony, natomiast niżej mocno się wypłaszcza. Różnica poziomów wynosi nieco ponad 90 metrów. Ogromnym atutem tutejszej trasy jest fakt, iż na całej długości jest bardzo szeroka, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo początkujących i średniozaawansowanych narciarzy.

2016.02.02 - Przykładowy obraz z kamery na wyciąg taśmowy na stoku Telegraf w Kielcach

Telegraf wyciąg taśmowy w Kielcach

Na całej długości stok jest sztucznie naśnieżany, ubijany ratrakiem oraz doskonale oświetlony. W dni powszednie kolejka krzesełkowa działa w godzinach od 10:00 do 22:00, zaś w weekendy oraz dni świąteczne od 9:00 do 22:00. Latem natomiast kolej wwozi na szczyt polany zapalonych miłośników dwóch kółek.

W obrębie stacji narciarskiej Telegraf funkcjonuje szkółka narciarska, w której pracują doświadczeni instruktorzy narciarstwa, a także karczma serwująca domowe, ciepłe posiłki oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Ponadto tuż opodal przygotowane zostało miejsce do rozpalenia ogniska. Na miejscu istnieje także darmowy i dość obszerny parking.

Obraz z kamery pochodzi ze strony rekreacja.kielce.pl