Warszawa kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Warszawa (nieaktywna)

Kamera na stoku narciarskim w Warszawie

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku narciarskim w Warszawie

Chyba żadnemu obywatelowi naszego kraju, nie trzeba specjalnie przedstawiać Warszawy. Dumna stolica Polski, mogąca poszczycić się pięknym Starym Miastem, szeregiem ciekawych zabytków i ogromnym wachlarzem atrakcji znanych i tych mniej znanych. Kto by się spodziewał, że w odległości zaledwie 6 kilometrów od słynnego Pałacu Kultury i Nauki prawie, że w samym centrum Warszawy, znajduje się stok narciarski.

Stok narciarski Szczęśliwice położony jest w Parku Szczęśliwickim, przy ulicy Drawskiej. Z obu stron otoczony jest niewielkimi jeziorkami, i bez wątpienia jest jednym z największych i najpiękniejszych miejsc tego typu w Europie. Na tutejszym stoku można szaleć na nartach i snowboardzie nie tylko zimą, ale i również latem. Cała powierzchnia stoku, wynosząca prawie 10 000 metrów kwadratowych, została pokryta matą typu Dendix, która przy dodatnich temperaturach zraszana jest mgiełką wodną, dla zmniejszenia tarcia. Natomiast kiedy kreski na termometrze spadną poniżej zera, stok jest sztucznie naśnieżany.

Lokalizacja na mapie ośrodka narciarskiego Szczęśliwice w Warszawie

Kamera w Warszawie

Amatorzy jednej i dwóch desek mają do dyspozycji wyciąg talerzykowy, a także kolejkę krzesełkową. Długość wyciągu talerzykowego wynosi 215 metrów, natomiast kanapy 224 metry. Obydwa wyciągi obsługują stok na całej długości. Nie należy on do najtrudniejszych, niemniej jednak jest dość wąski. Niestety kolejka krzesełkowa uruchamiana jest w momencie, kiedy czas oczekiwania do wyciągu talerzykowego wynosi ponad 5 minut.

2016.02.12 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim w Warszawie

Mówiąc o Warszawie, w wielu aspektach używa się przedrostka naj. Jak na stolicę przystało, Warszawa to największe miasto w Polsce, mogące pochwalić się największym stadionem sportowym, najdłuższym blokiem mieszkalnym (508 metrów), a nawet najwęższym budynkiem w Polsce. I o ile, wiele z tych rzeczy, to może nie powód do dumy, ale pozytywnie wyróżnia miasto na tle innych, to obraz przekazywany przez powyższą kamerę, możemy zaliczyć do jednych z najgorszych.

Obraz z kamery pochodzi ze strony gorkaszczesliwicka.com.pl