Wyciąg orczykowy A z dołu kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Wyciąg orczykowy A z dołu (nieaktywna)

Wyciąg orczykowy A z dołu

Zobacz obrazy z 155 kamer

Wyciąg orczykowy A z dołu w Wieżycy

Wyciąg oznaczony na mapie ośrodka narciarskiego sygnaturą A, widoczny po prawej stronie na zdjęciach z kamery, jest jednym z najdłuższych wyciągów położonych w stacji narciarskiej Koszałkowo-Wieżyca. Kierując się w stronę Kotlinka, jest on położony po lewej stronie ulicy, po stronie wieży widokowej usytuowanej na szczycie Wieżycy. Niestety jakość obrazu z kamery jest zatrważająco niska, przez co nie widoczne są wszystkie wyciągi.

Długość widocznego wyciągu orczykowego wynosi 300 metrów. Obsługuje on niewiele dłuższą, oznaczoną kolorem czerwonym, trasę, która mimo wszystko nie należy do najtrudniejszych. Różnica poziomów pomiędzy górną, a dolną stacją wyciągu orczykowego oscyluje w granicach 45 metrów. Równolegle do wyciągu A, stoją wyciągi oznaczone sygnaturami: B, C i H. Długość wyciągu B, jest taka sama jak w przypadku wyciągu A. Obsługuje on również czerwoną trasę narciarską, po drugiej stronie stoku. Równolegle do orczyka B, ustawiony został nieco krótszy orczyk, o długości 260 metrów, oznaczony na mapie ośrodka sygnaturą C. Natomiast wyciąg H ustawiony został w dolnej, najłagodniejszej części stoku. Funkcjonuje przy nim szkółka narciarska.

Tuż przy dolnych stacjach wyciągów znajduje się punkt medyczny, siedziba szkółki narciarskiej „Mixtura”, a także budynki kas oraz dwa punkt gastronomiczne i grill bary. Po drugiej stronie ulicy, praktycznie naprzeciwko wyżej opisywanych wyciągów, znajdują się dwa krótsze wyciągi orczykowe, obsługujące łagodne, niebieskie trasy oraz dwa wyciągi do snowtubbingu, stanowiące doskonałą alternatywą dla najmłodszych.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na wyciąg orczykowy A z dołu w Wieżycy

Wyciąg orczykowy A z dołu w Wieżycy

Stacja narciarska Koszałkowo-Wieżyca pomimo swoich niewielkich rozmiarów przyciąga licznych narciarzy. Jest to doskonałe miejsce dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi, choć stanowić może także doskonałe miejsce na rozgrzewkę przed wypadem w wyższe góry.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wiezyca.pl