Złoty Groń dolna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Złoty Groń dolna stacja (nieaktywna)

Złoty Groń dolna stacja

Zobacz obrazy z 155 kamer

Złoty Groń dolna stacja w Istebnej

Kamera została zamontowana przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej w stacji narciarskiej Złoty Groń. Ośrodek położony jest na zboczach góry o tej samej nazwie, wznoszącej się na wysokość 710 m n.p.m. położonej niemal w samym centrum niewielkiej wsi Istebna, w Beskidzie Śląskim. Złoty Groń latem jest wspaniałym punktem widokowym, natomiast zimą na jego północnych, prawie, że bezleśnych stokach, panuje prawdziwie białe szaleństwo, za sprawą usytuowanych tutaj wyciągów.

Po prawej stronie obrazu z kamery bardzo dobrze widoczna jest nowoczesna, sześcioosobowa kolejka krzesełkowa, której długość wynosi 800 metrów. Obsługuje ona praktycznie cały stok, a przy górnej stacji swój początek ma kilka tras zjazdowych. Większość z nich oznaczonych jest kolorem niebieskim, natomiast najtrudniejsza, trasa czerwona, biegnie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej. W tym miejscu wypada wspomnieć o tym, że trasy oznaczone na mapie stacji, przy dobrych warunkach śniegowych, są jedynie proponowanymi wariantami zjazdu, bowiem bez przeszkód możemy poruszać się po całym stoku. Ponadto w obrębie stacji funkcjonuje jeszcze jeden, prawie 300 metrowy wyciąg orczykowy, wzdłuż którego biegnie łatwa niebieska trasa oraz wyciąg Nartusek przeznaczony dla dzieci.

Na zdjęciach z kamery niestety nie jest widoczny położony tuż obok ośrodek narciarski Chichot. Obie stacje, od sezonu 2013/2014, objęte są jednym karnetem. Chichot dysponuje jednym, lecz dość długim 570-metrowym wyciągiem orczykowym. I tak jak w przypadku stacji narciarskiej Złoty Groń obsługuje on cały stok, i tutaj również wyznaczone trasy stanowią jedynie przykładowe warianty zjazdu.

2016.01.04 - Przykładowy obraz z kamery Złoty Groń dolnej stacji w Istebnej

Złoty Groń dolna stacja w Istebnej Złoty Groń dolna stacja w Istebnej zdjęcie nr 2

Wszystkie trasy w obrębie opisywanych stacji narciarskich są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, niestety jedynie dwie z nich są oświetlone. Trasy oświetlone biegną wzdłuż wyciągu krzesełkowego w stacji narciarskiej Złoty Groń. Tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej funkcjonuje pełne zaplecze narciarskie. Znajdziemy tutaj wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego, szkółkę narciarską, restaurację, ogólnodostępne toalety i punkty gastronomiczne.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zlotygron.pl