Złoty Groń wyciąg talerzykowy kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Złoty Groń wyciąg talerzykowy (nieaktywna)

Złoty Groń wyciąg talerzykowy

Zobacz obrazy z 155 kamer

Złoty Groń wyciąg talerzykowy w Istebnej

Złoty Groń to średniej wielkości stacja narciarska położona na zboczach góry o tej samej nazwie, w niewielkiej wsi Istebna, leżącej w dorzeczu rzeki Olzy. Ośrodek dysponuje w sumie jedną kolejką krzesełkową i dwoma wyciągami orczykowymi (samotny wyciąg Chichot objęty jest jednym karnetem wraz ze stacją narciarską Złoty Groń), a także krótkim wyciągiem przeznaczonym dla najmłodszych. Na powyższych zdjęciach z kamery widoczna jest dolna część stoku oraz krótszy wyciąg orczykowy, a także nowoczesna kolejka krzesełkowa wyposażona w sześcioosobowe kanapy.

Długość wyciągu orczykowego wynosi niecałe 300 metrów i obsługuje on stosunkowo łatwą i łagodną, niebieską trasę zjazdową. Praktycznie w całości jest ona widoczna na zdjęciach z kamery. Jest to doskonała trasa dla początkujących narciarzy, na której w miarę bezpiecznie każdy może rozpocząć swoją przygodę z nartami.

Na dalszym planie doskonale widoczna jest sześcioosobowa kolejka krzesełkowa szwajcarskiej firmy Bartholet Maschinenbau AG, o długości 765 metrów, przepustowości 2400 osób na godzinę i przewyższeniu 150 metrów. Kolej obsługuje praktycznie cały stok. Jej górna stacja znajduje się na samym szczycie Złotego Gronia, gdzie swój początek mają 4 trasy narciarskie. Najtrudniejsza z nich – czerwona, biegnie bezpośrednio wzdłuż linii kolejki krzesełkowej, natomiast pozostałe większym lub mniejszym łukiem odbiegają od kolejki. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, choć nie jest to zbyt dobrze widoczne na powyższych zdjęciach z kamery, że są to jedynie propozycje zjazdu. W górnej części stok jest bardzo szeroki, dzięki czemu narciarze mogą modyfikować trasy wedle uznania. Wyciąg przeznaczony dla najmłodszy znajduje się na lewo od dolnej stacji kolejki krzesełkowej, nieco na uboczu, tuż opodal punktu gastronomicznego. Wyciąg Nartusek należy do przedszkola narciarskiego i obsługuje on bardzo łatwą, około 50-metrową, trasę.

2016.01.08. - Przykładowy obraz z kamery Złoty Groń wyciągu talerzykowego w Istebnej

Złoty Groń wyciąg talerzykowy w Istebnej Złoty Groń wyciąg talerzykowy w Istebnej zdjęcie nr 2

Nie ulega wątpliwości, że Złoty Groń to bardzo dobrze zorganizowany, rodzinny teren narciarski. Już jakiś czas temu Złoty Groń wprowadził wspólne karnety wraz z osamotnionym wyciągiem Chichot, co z pewnością sprawiło, że ośrodek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. W obrębie kompleksu narciarskiego funkcjonują wszystkie najpotrzebniejsze punkty narciarzom. Na miejscu działa kilka punktów gastronomicznych, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, nieduży sklep sportowy, a także szkółka i wspomniane już przedszkole narciarskie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zlotygron.pl