Na stoku - widok z góry kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Na stoku - widok z góry (nieaktywna)

Kamera z góry na ośrodek Na Stoku w Rzeczce

Zobacz obrazy z 155 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera z góry na ośrodek Na Stoku w Rzeczce

Kamera została zamontowana w górnej partii stoku w stacji narciarskiej „Na Stoku” położonej w niewielkiej wsi Rzeczka. Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć praktycznie cały teren narciarski, jakim dysponuje powyżej wspomniana stacja narciarska. Z perspektywy widoku z kamery, po prawej stronie, wzdłuż wyciągu orczykowego, o długości 500-metrów, wytyczona została najtrudniejsza, czerwona trasa narciarska. Natomiast po lewej stronie zdjęć z kamery, widoczna jest niebieska trasa zjazdowa, rozpoczynająca się podobnie jak czerwona, w górnej partii stoku, lecz o wiele łagodniejszej. W górnej części trasa niebieska obsługiwana jest przez około 200-metrowy wyciąg orczykowy, niestety nie jest on widoczny na zdjęciach z kamery. Niebieska trasa prawie, że na całej długości biegnie, z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie stoku, i tuż przed budynkiem Ośrodka Wczasowego „Na stoku” zakręca i wiedzie do dolnej stacji najdłuższego orczyka. W dolnej partii stoku, po lewej stronie, specjalnie z myślą o najmłodszych i początkujących narciarzach, postawiony został darmowy wyciąg typu „baby lift”.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery z góry na ośrodek Na Stoku w Rzeczce

Kamera z góry na ośrodek Na Stoku w Rzeczce

Turyści przybywający do Rzeczki w celach wypoczynkowych powinni wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie wsi jak i jej najbliższych okolic. Bowiem znajduje się tutaj Podziemny Kompleks Rzeczka, będący częścią Sztolni Walimskich, które do dziś nie zostały w całości odkryte. Kompleks sztolni usytuowany jest w odległości około 40 metrów od drogi, tuż nad niewielkim wąwozem, i co ważne mimo upływu wielu lat od wojny, w dalszym ciągu znajdują się tutaj wagoniki, zasieki oraz resztki uzbrojenia.

Do zwiedzania udostępnione zostały w sumie trzy sztolnie. Każda z nich dysponuje niezależnym wejściem. Chłód, wilgoć i ciemność panująca w sztolni nr 1 potęguje odczucia jakie towarzyszą zwiedzającym turystom i zmuszają do przemyśleń na temat tego, co kiedyś tutaj istniało. Wydrążone w litej skale ogromne podziemne hale prawdopodobnie przeznaczone były do produkcji broni V1 i V2. Natomiast sztolnie nr 2 i nr 3 składają się z sieci wąskich korytarzy, w których w dalszym ciągu możemy zobaczyć tory kolejki, zardzewiały sprzęt wydobywczy oraz ogromne skalne usypiska, a także manekiny przedstawiające wychudzone postacie pracujących więźniów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartyrzeczka.com