Spytkowice: kamera na stoku Beskid dolna stacja

Beskid dolna stacja - Spytkowice

Czarna Góra: Grapa LitwinkaSpytkowice: Beskid górna stacja

Beskid dolna stacja w Spytkowicach

Kamera została zamontowana przy dolnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej w stacji narciarskiej Beskid Spytkowice, będącej częścią Kompleksu Beskid Spytkowice. Kręgosłupem stacji jest widoczna na zdjęciach z kamery kolejka, która wwozi narciarzy prawie, że na sam szczyt Łysej Góry. Bezpośrednio po obu stronach kolejki wytyczone zostały trasy niebieskie, które, za sprawą bardzo szerokiego stoku, narciarze mogą modyfikować dowoli. Z perspektywy kamery, z górnej stacji kolejki, w lewo, szerokim łukiem odbiega, najdłuższa, niebieska trasa zjazdowa, której długość wynosi około 1000 metrów.

W górnej części stoku, po prawej stronie z perspektywy widoku z kamery, stoi krótki wyciąg orczykowy o długości 250-metrów, przeznaczony dla początkujących narciarzy. Zaś koło parkingów, tuż za kamerą, usytuowany jest kolejny 80-metrowy wyciąg orczykowy stworzony z myślą o najmłodszych. Wszystkie trasy narciarskie, z wyjątkiem najdłużej trasy nr 3, są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. W obrębie stacji funkcjonuje szkółka narciarska, a także przedszkole narciarskie oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Na zdjęciach z kamery, oprócz stoku i wyciągu, widoczny jest także główny budynek kompleksu wypoczynkowego Beskid. W jego skład wchodzi restauracja, basen, a także pełne zaplecze SPA&Wellness i rehabilitacji leczniczej. Ponadto głodni narciarze mogą posilić się w karczmie góralskiej lub restauracji. Wieczorem goście kompleksu w ramach odpoczynku mogą zagrać w bilard lub tenis stołowy.

2016.01.21. - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Beskid dolnej stacji w Spytkowicach

Beskid dolna stacja w Spytkowicach Beskid dolna stacja w Spytkowicach zdjęcie nr 2

Latem Spytkowice, jak i kompleks wypoczynkowy Beskid, stanowią doskonałą bazą wypadową na górskie wycieczki piesze i rowerowe. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu przechodzi kilka szlaków turystycznych. Ponadto w obrębie kompleksu latem funkcjonują także boiska sportowe do m.in.: koszykówki, siatkówki i piłki nożnej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kompleksbeskid.pl