Kasina Wielka: kamera na stoku Kasina Ski&Bike Park dolna stacja

Kasina Ski&Bike Park dolna stacja - Kasina Wielka

Zobacz aktualny obraz z kameryKasina Ski&Bike Park dolna stacja

Kasina Wielka: Kasina Ski&Bike Park górna stacjaRzyki: Czarny Groń - dolna stacja

Kasina Ski&Bike Park dolna stacja w Kasinie Wielkiej

Kamera została zamontowana przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej wiodącej prawie, że na sam szczyt góry Śnieżnica wznoszącej się na 1001 m n.p.m. To właśnie na jej zachodnich zboczach wytyczone zostały trasy zjazdowe. Kolejka firmy Tatrapoma, widoczna na powyższych zdjęciach, o długości 1100 metrów, zamontowana została w 2006 roku. Jej przepustowość wynosi około 2400 osób na godzinę i wyposażona jest w czteroosobowe kanapy. Całkowity czas przejazdu kolejką zajmuje około 7 minut.

Kasina Wielka to bardzo spokojna miejscowość, położona w szerokim obniżeniu wśród masywów Beskidu Wyspowego, tuż przy drodze krajowej nr 28. Stanowi ona fenomenalną bazą wypadową do położonego opodal Krakowa, Nowego Sącza, czy też Rabki-Zdrój. Kasina Wielka, za sprawą Justyny Kowalczyk, zyskała ogólnopolską popularność, choć wśród narciarzy znana była już znacznie wcześniej.

W obrębie ośrodka narciarskiego Kasina Ski&Bike Park wyznaczone zostały dwie trasy zjazdowe oraz krótka trasa szkoleniowa. Najtrudniejsza z nich - czerwona, wiedzie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej. Jest ona dość trudna ze względu na fakt, iż jest bardzo stroma i dość wąska. Z trasy czerwonej powinni korzystać jedynie narciarze charakteryzujący się większymi umiejętnościami. Średnio-zaawansowani miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji trasę niebieską, wiodącą dość szeroką przecinką w lesie. Trasa wiedzie sporym łukiem od kolejki krzesełkowej, a jej długość wynosi około 1450 metrów. Mimo, że trasa ta oznaczona jest kolorem niebieskim, wymaga nieco ponad przeciętnych umiejętności. Początkowo jest dość łagodna, lecz im niżej tym nachylanie stoku się zwiększa, a trasa kończy się dość stromym zjazdem, tuż przy samej kolei krzesełkowej. Opodal dolnej stacji kolejki krzesełkowej usytuowany jest stok szkoleniowy obsługiwany przez wyciąg talerzykowy.

2015.12.15. - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Kasina Ski&Bike Park przy dolnej stacji w Kasinie Wielkiej

Kasina Ski&Bike Park dolna stacja w Kasinie Wielkiej

Kasina Ski&Bike Park w Kasinie Wielkiej jest bezsprzecznie jedną z najlepszych stacji narciarskich położonych w niewielkiej odległości od Krakowa. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że nie nadaje się ona dla początkujących narciarzy, ze względu na dość wymagające trasy narciarskie. A jeden i to bardzo krótki stok szkoleniowy szybko się znudzi nawet początkującym narciarzom.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kasinaski.pl